Kawa mrożona – jak ją zrobić?

Zastanawiasz się, jak prawdziwie cieszyć się smakiem kawy w letnich miesiącach? Które przepisy na mrożony napój są najlepsze? Przekonaj się, jak wiele odsłon może mieć smaczna kawa w upalny dzień! 

Kawa latem – jaka powinna być?

Prawdziwi miłośnicy kawy nigdy nie skończą dnia bez wypicia kilku filiżanek ulubionego napoju. Na szczęście jego smak i temperaturę można dostosować do aktualnych warunków pogodowych. Zimą do kawy dodaje się wiele ciekawych dodatków, takich jak rozgrzewające przyprawy (cynamon, kardamon), alkohol (whiskey, likier) lub słodki syrop smakowy. Zimą od kawy oczekuje się nie tylko szybkiego postawienia na nogi i energetycznego wzmocnienia, ale także orzeźwienia i ochłodzenia, szczególnie w upalne, letnie dni. Zastanawiasz się, jak najlepiej przygotować kawę na zimno? Na szczęście nie jest to trudne. Co więcej, internet jest pełen ciekawych przepisów na idealną mrożoną kawę. 

Kawy na zimno – dlaczego baza jest najważniejsza?

Zanim zabierzesz się za przygotowanie mrożonej kawy, pamiętaj o tym, że baza napoju jest najważniejsza. Do przygotowania naparu wykorzystaj wysokiej jakości ziarna, które odpowiadają Twoim preferencjom smakowym – zwróć szczególną uwagę na takie parametry kawy, jak kwasowość, słodycz lub dominujące nuty smakowe (czekoladowe, kwiatowe, owocowe). Profesjonalne ziarna od najlepszych, światowych producentów oferuje internetowy sklep Cafe Silesia. W asortymencie znajdziesz najpopularniejsze rodzaje kawy, takie jak delikatna Arabica czy znana ze swojej intensywności Robusta, a także ziarna z najlepszych polskich palarni. 

Kawa mrożona – jakie są rodzaje?


Kawa na zimno może mieć zupełnie różny smak i konsystencję. Najbardziej klasyczny napój powstaje z połączenia espresso i kilku kostek lodu – dla wielu osób atrakcyjną opcją jest serwowanie go z mlekiem krowim lub roślinnym. Ciekawą odmianą kawy mrożonej, którą latem serwuje wiele kawiarni, jest frappuccino. Jak przygotować ją we własnym domu? W pierwszej kolejności zaparz 1-2 porcje ulubionej kawy – ilość naparu dostosuj do swoich preferencji dotyczących intensywności smaku. Następnie wlej go do blendera, dodaj mleko i kilka kostek lodu. To nie wszystko! Frappuccino słynie ze słodkich dodatków w postaci syropów smakowych, które tworzą unikalny aromat napoju. Wszystkie ulubione składniki dodane? Teraz możesz włączyć blender, a już po chwili w Twojej szklance pojawi się przepyszna kawa mrożona o wyjątkowo kremowej konsystencji. Frappuccino możesz dodatkowo ozdobić porcją bitej śmietany lub posypkami. 

Syropy do kawy mrożonej – jakie są najlepsze?

Słodka kawa nie musi być niezdrowa – niestety w tej kwestii wciąż istnieje wiele mitów. Pamiętaj, że do wzbogacenia smaku swojego napoju, możesz użyć naturalnych słodzików (miód, syrop klonowy). Inną opcją są wysokiej jakości syropy do kawy. Ekologiczne produkty z dobrym składem oferuje m.in. marka Mount Caramel – cynamon, czekolada z chili, kokos, karmel i lawenda, to smaki, których każdy powinien spróbować!

Możesz również polubić…